Ostatní

Výtvarné a řemeslné dílny /14-18:00

Na zahradě si vytzkoušíte různé řemeslné dílny. Zábava pro malé i velké!

Pátračka pro děti /14-19:00 Muzeum

Projděte si staronové Muzeum každodennosti, pobavte se, vyzkoušejte nejrůznější exponáty, hledejte odpovědi na otázky, vyluštěte křížovku a získejte drobnou odměnu na Propolisím stánku.

Hřiště pro děti /14-20:00 před pivovarem

Hry před 100 lety - Víte, co to je hra bzučák, myš nebo čára? Více jak 10 samoobslužných her všeho druhu, ve kterých se pobavíte i procvičíte vaše ruce i nohy. Při splnění všech her získáte i drobnou odměnu.

Komentovaná prohlídka pivovaru /17:00 pivovar

Komentovaná prohlídka výstavy Aleše Šulce: pokora vůči světlu/17:00 Sladovna

průvodní slovo: Josefa Štogra: Aleš začínal v prostých akvarelech, nespočtem odstínů zeleně šumavských krajin blat, lesů a mlhy, rozmýváním barev dával prostor světlu. Ale každá barva je mu jen svědectvím o bohatství světa, který temnota nepřemůže. Se světlem pracuje stále víc, s tím světlem, které prozařuje i tím, co je jen světlem tohoto světa. A jde až na hranici světla a prázdnoty – bílého světla nicoty, které vábí; tak odlišného od barev polární záře.

2. vernisáž výstavy Tomáše Bambuška: Čím líp tím dřív /18:00 Muzeum

Energický rukopis. Expresivní tah štětkou, plnou husté barevné hmoty. Kontrast s jemnosti květu pampelišky, kakostu, šalvěje, divizny. Velký formát tě nenechá na pochybách, že o něco jde - květ v sobě má sílu i krásu, lehkost i zakotvení kořene v zemi. A ten kohout? Otáčí se za Tebou jako oči ve tváři renesančního portrétu.

Autorské čtení Martina Ryšavého /18:00 Sladovna

Martin Ryšavý je autorem několika oceňovaných románů (Cesty na Sibiř, Vrač, Zlaté vidění, Tundra a smrt), řady dokumentárních filmů (Afoňka už nechce pást soby, Medvědí ostrovy, Na vodě, Slepý Gulliver) a v neposlední řadě také frontmanem a virtuozním hráčem na rádio v kapele Bouchací šrouby. Ve sladovně chříčského pivovaru nebude poprvé: krom nezapomenutelného vystoupení Bouchacích šroubů zde před lety proběhli předtáčky jednoho jeho dosud(?) nerealizovaného filmu a letos nám přislíbil představit něco ze svých autorských textů.