Ostatní

řemesla a dílny pro děti

13:00-18:00 | zahrada

Po celé odpoledne se mohou děti i dospělí účastnit dílen a předváděček různých řmeesel.

expozice v Muzeu každodennosti

13:00-18:00 | muzeum

Navštivte Muzeum každodennosti, interaktivní expozici o tom, jak žily naše babičky a dědečkové.

výstava Česká škola filmového plakátu

13:00-18:00 | muzeum

Dočasnou výstavu Česká škola filmového plakátu (Vaca-Ziegler-Vyleťal) lze na Křič Festu vidět v prostorách Muzea každodennosti.

Animační dílna Free Cinema

14:30-15:30 | škola Pivoňka

Plošková animace - Rádi kreslíte a vymýšlíte příběhy, ale tlačí vás čas a trpělivost není vaše silná stránka? Zkuste si ploškovou animaci. Dobře vám poslouží nejen vaše kresbičky, ale třeba i obrázky z novin či fotografie. Základem jsou vystříhané části, které umožňují postavičku, rekvizity i pozadí v dílčích fázích proměňovat. Ruce, nohy, tělo, hlava, trocha spojovacího materiálu a velkolepá cesta vašeho hrdiny přes moře, pouště i hory začíná.

Flipbook - Film schovaný v knížce. Že to znáte? A už jste nějaký flipbook vyráběli? Pokud ne, tak neváhejte navštívit právě tuto dílnu. Chvilka kreslení, a i když se obrázky tváří nehybně, po rychlém prolistování knížkou začne nakreslené oko mrkat, míč hopsat a pudlík skákat obručí. Schováme kreslenou animaci do jedné malé knížky, kterou listování promění ve film. A velcí znalci flipbooků se také nemusí bát, vymyslíme spolu takový námět, že propadnou nadšení jako na začátku!

www.freecinema.cz

1. prohlídka pivovaru

15:00-16:00 | pivovar

prohlídka školy Pivoňka

16:00-16:30 | škola Pivoňka

Limping Unicorn Dance Collective

16:30-17:00 | zahrada

Taneční představení s názvem P.A.X./ Guerilla na věčně aktuální téma války a jejího dopadu na jednotlivce, ať už vojáka nebo civilistu.

Jsme čerstvě vzniklá taneční skupina složená z kamarádů, které spojuje touha sdílet lásku k tanci s ostatními lidmi, a to nejen v půl čtvrté ráno na parketě v klubu.

Většina z nás jsou nadšení studenti různých vysokoškolských oborů, ale najdou se mezi námi i tací, kteří už mají trvalé zaměstnání a dokonce platí daně! Bylo proto velice obtížné vybrat pro nás všechny nějaké jméno. Vždyť co asi mohou mít společného právník, programátor, medik, archeolog, kadeřník a odborník na korporátní marketing?

Přitom je to jasné! Ve své různosti jsme našli to, co je nám všem společné - každý z nás je hrdý individuální Jednorožec s duhovou hřívou a lesklým rohem.

Ale nenechte se zmást, netančíme labutě, neděláme zrovna sexy choreografie, jsme jiní, divní, někdy děsiví, někdy komičtí, někdy všechno dohromady... Jsme anarchistic punk dance collective - Limpink Junykorn. Seznamte se s námi.

facebook.com/limpingunicorndc

Limping Unicorn

2. prohlídka pivovaru

17:30-18:30 | pivovar

Hoopeto škola hoola hoop

17:30-18:30 | zahrada

Přijďte si vyzkoušet něco nového co si možná ještě mlhavě pamatujete z dětství jako obyčejnou plastovou obruč.

Točit může úplně každý. Bez ohledu na věk, pohlaví či fyzickou zdatnost. Kroužení zapojuje komplexně všechny svaly, takže je skvělé nejen pro radost, ale i pro zpevnění celé postavy. Ideální letní zábava. A ano, je to návykové!

facebook.com/hoopeto

www.hoopeto.cz

Hoopeto

Hoopeto fireshow

21:15-21:30 | zahrada

www.hoopeto.cz

Hoopeto fireshow