Kapely

Horváth & Hrubý /14:30, Mušle

Jaké obsazení měla první kapela na světě? Hammondky a kytara? Nikoli! Bubínek a píšťalky! Na tuto kapelu navazuje duo, v němž hrají Jan Horváth (bicí, perkuse) a Michal Hrubý (klarinety, saxofon, flétny).

Johannes Benz /16:00, Mušle

Wunderbar /17:30, Mušle

Terne Čhave /19:30, Mušle

Kadé Chim /20:30, Sladovna

Vložte kočku /21:30, Mušle

Vložte kočku snad netřeba dlouhosáhle představovat, na Křič festu ostatně nebudou poprvé (a snad ani naposledy). Album Hedvika z roku 2015 bylo, po všech těch Andělech a jiných Vinylách, ze strany kritiků přijato o něco vlažněji a jednotliví členové kapely se v následujících letech kromě "Kočky" intenzivně věnovali také dalším svým hudebním uskupením - Mutantům hledajícím východisko, Ufajru nebo Kaplan bros. Vložte kočku se vrátili k původní, trojčlenné sestavě: Cyril a Kryštof Kaplanovi a Jiří Konvalinka a před rokem pokřtili na žižkovském Nákladovém nádraží nové album Klub Bublinka, kde suverénně dokazují, že avizované zacyklení či bloudění se nekoná. Ostatně: "Každá minulost, i ta co nebyla, je taky jenom minulost."
Důkazy a návnady:

https://vlozte.bandcamp.com/album/klub-bublinka

Lazer Viking /22:30, Sladovna

Jakub Kaifosz o svém alter (junger?) egu Lazer Vikingovi píše že "je pomníkem rock’n’rollovýmu neumětelství, přehnaný glamový pompéznosti a absolutnímu kýči současnýho punku, kterej má tu drzost se ještě brát vážně." Údajný "enfant terrible české kytarové scény" po svém Radical Karaoke (2015) zase o kus popojel a ve spolupráci s britským producentem Saberhartem stvořil další skvělé album - Flesh Cadillac. Tak se těšte, třeba dojde i na tygrovaný slipy (je až s podivem, kolik humbuku nadělaj jedny nevinný tygrovaný spodky, jak si můžete sami snadno ověřit, bez poukazu na ně se neobejde žádná slušná recenze).

Flesh Cadillac zde.

Červen /23:30, Mušle

Instrumentální duo Červen si razí svou cestu tak trochu ve stínů známejších pobratimů z labelu Landminealert (Vložte kočku nebo Made by the fire). Štěpán Drbohlav a Pavel Ryska a jejich rytmicky komplikované bicí s neméně údernou kytarou, prý na pomezí math- post- noise- a jiných rocků, vás oblaží svými energickými a místy nečekaně melodickými skadbami, doposud zaznamenanými na dvou deskách: EP (2017) a Červen (2015).
"Trochu utajený klenot na naší scéně! Kytarista s bubeníkem, kteří se obejdou bez basy, nikam se nehrnou a přitom jejich vynalézavý math/post rock je pro mě osobně to nejlepší, co jsem u nás loni zaregistroval," říká Stanislav Zima z Radia 1. Nebo to tak aspoň říkal před dvěma lety. Na závěr venkovního programu jako dělané.