Kapely

Horváth & Hrubý /14:00, Mušle

Jaké obsazení měla první kapela na světě? Hammondky a kytara? Nikoli! Bubínek a píšťalky! Na tuto kapelu navazuje duo, v němž hrají Jan Horváth (bicí, perkuse) a Michal Hrubý (klarinety, saxofon, flétny).

Wunder Bar Band Trio ft. Nody /16:00, Mušle

Johannes Benz /17:45, Mušle

Terne Čhave /19:30, Mušle

Jedním z (celé řady!) hřebů letošního Křič Festu bude bezpochyby vystoupení kapely Terne Čhave, která "představuje na české i evropské hudební scéně zcela jedinečný fenomén. Jako jedna z mála romských kapel se totiž již od počátků, které sahají do 80. let, drží svých romských kořenů, nespokojí se však s nekonečnými variacemi na klasický romský folklór, ale vydává se na svébytnou cestu do různých hudebních oblastí. Jejich vývoj tak směřuje od folku přes world music až po styl, který si příznačně nazvali Rom'n'Roll. Tento přístup jim v roce 2009 přinesl ocenění Anděl za desku More, love!" Aspoň to tak psali na internetech a očití svědkové jejich živých vystoupení to nemohou než potvrdit.

Kadé Chim /20:30, Sladovna

Vložte kočku /21:30, Mušle

Vložte kočku snad netřeba dlouhosáhle představovat, na Křič Festu ostatně nebudou poprvé (a snad ani naposledy). Album Hedvika z roku 2015 bylo, po všech těch Andělech a jiných Vinylách, ze strany kritiků přijato o něco vlažněji a jednotliví členové kapely se v následujících letech kromě "Kočky" intenzivně věnovali také dalším svým hudebním uskupením - Mutantům hledajícím východisko, Ufajru nebo Kaplan bros. Vložte kočku se vrátili k původní, trojčlenné sestavě: Cyril a Kryštof Kaplanovi a Jiří Konvalinka a před rokem pokřtili na žižkovském Nákladovém nádraží nové album Klub Bublinka, kde suverénně dokazují, že avizované zacyklení či bloudění se nekoná. Ostatně: "Každá minulost, i ta co nebyla, je taky jenom minulost."
Důkazy a návnady:

https://vlozte.bandcamp.com/album/klub-bublinka

Lazer Viking /22:30, Sladovna

Jakub Kaifosz o svém alter (junger?) egu Lazer Vikingovi píše že "je pomníkem rock’n’rollovýmu neumětelství, přehnaný glamový pompéznosti a absolutnímu kýči současnýho punku, kterej má tu drzost se ještě brát vážně." Údajný "enfant terrible české kytarové scény" po svém Radical Karaoke (2015) zase o kus popojel a ve spolupráci s britským producentem Saberhartem stvořil další skvělé album - Flesh Cadillac. Tak se těšte, třeba dojde i na tygrovaný slipy (je až s podivem, kolik humbuku nadělaj jedny nevinný tygrovaný spodky, jak si můžete sami snadno ověřit, bez poukazu na ně se neobejde žádná slušná recenze).

Flesh Cadillac zde.

Červen /23:30, Mušle

Instrumentální duo Červen si razí svou cestu tak trochu ve stínů známejších pobratimů z labelu Landminealert (Vložte kočku nebo Made by the fire). Štěpán Drbohlav a Pavel Ryska a jejich rytmicky komplikované bicí s neméně údernou kytarou, prý na pomezí math- post- noise- a jiných rocků, vás oblaží svými energickými a místy nečekaně melodickými skadbami, doposud zaznamenanými na dvou deskách: EP (2017) a Červen (2015).
"Trochu utajený klenot na naší scéně! Kytarista s bubeníkem, kteří se obejdou bez basy, nikam se nehrnou a přitom jejich vynalézavý math/post rock je pro mě osobně to nejlepší, co jsem u nás loni zaregistroval," říká Stanislav Zima z Radia 1. Nebo to tak aspoň říkal před dvěma lety. Na závěr venkovního programu jako dělané.

Stříbrný Rafael /00:30, Sladovna