Kapely

Fara Band /13:15, Mušle

Překvapení na úvod, nenechte si ho ujít!

Na rozcestí /14:30, Mušle

Pozvolna nemládnoucí zadumaná šestice kamarádů stojící stejně jako jejich domovská scéna na soutoku několika hudebních stylů.

http://www.narozcesti.net/"

http://bandzone.cz/narozcesti

Tygroo /16:00, Mušle

Vezměte čtyři nesmírně talentované muzikanty, nechte je zkombinovat tradiční žánry jako klezmer a balkánskou hudbu s moderními vlivy od funku a hiphopu po dubstep a další elektroniku. Ať se sehrají jak na klubových vystoupeních, tak pouličním hraním po Evropě a to vše na akustické nástroje, především dechy a bicí. Získáte živou a energickou kapelu, jejíž vlny vás zanesou tu do New Orleans, tu na Guču nebo do Oděsy, tu do zas newyorského metra. Na své první album Sauti Mafuta suverénně vybrali peníze na Startovači a momentálně se soustředí zejména na to co je jim nejbližší, tedy živé hraní.
Údajně Klezmer-funk, Balkan-jungle, Thrash-disco, Jazz-dubstep, Brasshouse, Cavemusic.

https://tygroo.bandcamp.com/releases

https://www.facebook.com/tygrooband

Jiří Konvrzek /17:30, Mušle

Jiří Konvrzek je prostě Jiří Konvrzek. Písničkář dostatečně samorostlý na to, aby ho nebylo lze zařadit do žádné žánrové škatule. Rozhodně je ale z Velvar, hraje na vlastnoručně vyrobené nástroje, disponuje zcela nezaměnitelným lehce ironickým výrazem (jak fyziognomicky, tak hudbologicky) a jeho vystoupení patří k tomu nejzábavnějšímu a nejoriginálnějšímu, s čím se mužete mezi českými písničkáři potkat.

http://www.konvrzek.cz/

www.ceskatelevize.cz/...konvrzek

Už jsme doma /19:30, Mušle

UJD snad netřeba dlouhosáhle představovat. Připustíme-li řeči o (několika málo) živoucích legendách české alternativní scény, Už jsme doma mezi nimi jednoznačně mají své nezastupitelné místo. Kapela, která nejen, že nepřetržitě hraje od roku 1985 a absolvovala řadu turné po celém světě (Japonsko, Kanada, USA), ale, a to hlavně, nikdy neustrnula na mrtvém bodě a freneticky rozvíjí svou tvorbu po celou dobu své existence.
UJD se do Chříče vrací po čtyřech letech a mi můžeme jen doufat, že zopakují své vystoupení s tou energií, která z něj na Křič Festu 2014 udělala nezapomenutelný zážitek.

http://www.uzjsmedoma.cz/

https://soundcloud.com/uzjsmedoma

Neřvi mi do ucha /20:30, Sladovna

Mile neambiciozní Neřvi mi do ucha o svém názvu říkají: „Chtěli jsme prostě něco programově dementního, abychom odrazovali ty, co jdou jen po kůl věcech. Hudbu máme programově líbivou a název funguje překvapivě dobře jako síto vůči povrchnímu zájmu. Když vidíte na plakátě napsáno Neřvi mi do ucha, tak vás to na koncert prostě nepřiláká.“
Trojice svou tvorbu označuje za introvertní disko. Přirovnáme-li je ke zkušenějším kolegům z oboru, dalo by se říct, že to jsou ne tolik střelení Midi Lidi a ne tolik existenciálně depresivní Kazety. „Každý z nás vnímá kapelu a tvorbu jinak,“ vysvětlují. „Někdo preferuje texty a určité sebevyjádření, někomu záleží na vystupování, technických dovednostech nebo melodiích. A všem se nám to mění. Snažíme se o autenticitu – což může působit navztekaně, smutně nebo nesměle.“
(alterecho.muzikus.cz)

http://bandzone.cz/nervimidoucha

https://nervimidoucha.bandcamp.com/

WWW Neurobeat /21:30, Mušle

Po dvou letech neúspěšných pokusů, kdy se nedařilo sladit program Ondřeje a Milesy Anděrových s termínem Křič Festu jsme se konečně dočkali.
Hudba WWW originálně slučuje postupy hiphopu, industriálu, elektroniky a volné skladby. Texty Lubomíra Typlta provokují posluchače, aby namáhal svou představivost, jejich naléhavost umocňuje široká škála básnických a fonetických prostředků. Texty Ondřeje Anděry využívají rytmické možnosti jazyka v abstraktní rovině.
Důkazy najdete na deskách Neurobeat a Atomová včela a hlavně od půl desáté v zahradě pivovaru.

http://bandzone.cz/wwwneurobeat

https://www.facebook.com/WWWNEUROBEAT/?fref=ts

Cold Cold Nights /22:30, Sladovna

Jméno písničkáře Jakuba „J“ Jiráska se skloňovalo v kruzích domácí nezávislé scény už po jeho debutovém EPčku Cold Cold Nights, které stihl v roce 2012 natočit ještě před maturitou. Lo-fi folková nahrávka nakonec dala jméno jeho doprovodné kapele, s níž Jirásek připravil několik singlů a jež následně s původně sólovým projektem J definitivně splynula. „Hrát sám mě už tolik nebaví a aktuální desku jsme skládali víceméně všichni dohromady,“ říká Jirásek o transformaci z osamělého písničkáře ve frontmana plnohodnotné kapely.
Na svém březnovém dlouhohrajícím debutovém albu (The) Last Summer, který si vydali na svém vlastním labelu Black Pear Music, tak mají kromě kytarového indie své místo i barokní struktury postrocku či v žánru poměrně neobvyklá trumpeta. „Je to deska, která zní po všech směrech absolutně světově,“ napsalo o (The) Last Summer Radio Wave.
(www.colours.cz)

https://coldcoldnights.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/ColdColdNights/

Ufajr /23:30, Mušle

Post-rockoví UFAJR se pohybují na pražské alternativní scéně od roku 2008. Za tu dobu odehráli stovky koncertů po celé ČR a vydali několik kratších nahrávek. V roce 2013 složili hudbu k němému německému filmu z roku 1929 Die Weiße Hölle vom Piz Palü. Pokaždé když se UFAJR dostávali do povědomí veřejnosti, celou svou reputaci umně zazdili (například roční pauzou) aby je náhodou někdo nezačal moc poslouchat.
Letos na jaře však vydali skvělou desku Musí tu být ještě někdo a obávám se, že chtějí-li si udržet svou pracně vybudovanou pozici ve stínu slavnějších souputníků z Landmine Alert (Vložte kočku, Mutanti hledaj východisko... ) budou muset opět beze zbytku využít všeho svého již zmíněného umu.

Facebook Ufajr

http://www.landmine.cz/kapely/ufajr

SRPR /00:30, Sladovna

Sdružení rodičů a přátel RoPy...se nejvýstižněji představí samo v textu Chrlení:

“...Svatej Leontýne, kterej se už naučil žít v rovnováze se svojí anální kompulzí,
ale přesto občas vytáhneš z kapsy troje cigára a řekneš:
"Hergot, nějak mi ten management schizofrenie zase přerůstá přes hlavy."

Svatej Pane Jane, nadvakrát reinkarnovanej mistře moudrýho humoru.

Svatej Arnošte, kosmickej cyklisto v permanentním hypoglykemickým šoku.

Svatej Pavle, Řehoři Samso před operací,
Kilgore Troute, architekte systémů,
voni Merciere i Carmiere,
Medívku, Tlapísku i Tvrdýsku.

Svatej Hynku, kontextovej kulturisto jednorázovejch mrdaček.

Svatej Lukáši, patrone všech, kteří povýšili vychcávání na uměleckej žánr.
Lukáši krásnej, když s rozpuštěnejma vlasama na baru ve tři hodiny ráno
vypočítáváš na prstech hlavní myšlenky Tomáše Akvinského.

Svatej Lexislave s nejlepším ořechovým chlebem na světě.

Svatá prostato, píše se tu, že byste si měli vyříznout srdce.
Běžte radši k Huderům na diluviální držkovku.
A k ní si dejte né Plzeň, ale Staropramen, má lepší poměr cena výkon.
Tuhle mi chyběla koruna, jediná pitomá koruna,
abych si dal druhej,
když jsem na vás čekal.”

http://srpr.cz/

https://srpr.bandcamp.com/