Kapely

Dunaj /21:00 Mušle

Intenzivní kariéru kapely Dunaj, která přinesla šest alb, ukončil předčasný odchod zpěváka Jiřího Kolšovského a přestože ostatní tři členové kapely (Vladimír Václavek, Josef Ostřanský a Pavel Koudelka) nikdy hudebním fanouškům nezmizeli z očí a působili v jiných kapelách a projektech, společnou činnost pod hlavičkou „Dunaj“ obnovili až v roce 2019. Pozici zpěváka nyní zastává kytarista a baskytarista Vladimír Václavek, který v mezidobí vydal řadu sólových alb a působí též s Ivou Bittovou v kapele Čikori. Dunaj se tak vrací s novým albem Za vodou, které bylo pokřtěno loni v září. Nově nabitou sílu kapely si tak můžete vychutnat právě na letošním Křič Festu.

Bratři /23:00 Mušle

Bratři jsou nový objev na české elektronické scéně. Dvojčata Jiří a Ondřej vytvořili hudební projekt, který se žánrově pohybuje mezi kombinací chytlavé taneční elektroniky a techna. Hlavním hnacím motorem jsou Jiřím živě hrané bicí, melodické motivy a sekvence pak vytváří Ondřej na analogové a modulární syntezátory. Dva podmanivé proudy se na pódiu spojují v jeden nekompromisní tok elektrizující energie.

Tygroo /17:00 Mušle

Tygroo [Tygrů] vynalézavě kombinuje tradiční žánry jako klezmer a balkánskou hudbu s žánry moderními, jako jsou například funk a hip hop, ale také dubstep a další elektronická hudba. To vše hrají na akustické nástroje, především dechy a bicí, což kapele dodává velmi výraznou barvu a energii, jejíž vlny vás zanesou tu do New Orleans, tu na Guču nebo do Oděsy, tu zas do newyorského metra. Přijďte si poslechnout Klezmer-Funk, Balkan-Jungle, Jazz-Dubstep, Brasshouse, Cave Music, Trashdisco a kdo ví co ještě!

Terne Čhave /19:00 Mušle

Jsou považováni za jednu z nejstarších, ale také nejúspěšnějších skupin, hrajících romskou hudbu v Česku. Doma hráli na všech velkých festivalech a projeli také velkou část Evropy. Romové byli odjakživa hudební všežravci a dokázali si přizpůsobit k obrazu svému hudbu jakékoli země a doby, ve které právě žili. Stejně tak se i Terne Čhave zmocnili nástrojů dnešních rockových kapel a spojili jejich potenciál s pověstnou romskou energií. Kapela si ale se svým stylem moc hlavu neláme a ani vám na podobné úvahy nezbude čas, většina skladeb se totiž odehrává v ďábelském tempu. Pokud byste ale samou zvědavostí nemohli spát, cože to hrají, prozradíme vám, že tohle je skutečný cikánský rock’n’roll alias ROM’N’ROLL!!!

Člověk krve /15:00 Mušle

Jan, řečený Člověk krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova - kontryhel, verpa, loukotě… - a zase mizí; hrany lesa v ranním oparu. Zůstává nejistota dobového ukotvení i jistota věčnosti: napříč časy i příběhy se naše bolesti i radosti podobají, a je v tom veliký smutek i veliká útěcha. A je potřeba básníků/tuláků, aby se občas vynořili zpod závoje mlhy - nebo zpoza odchlípnuté tapety v osamělé ložnici - a tuhle všelidskou příbuznost nám konejšivě připomněli. Člověk je zvon a chůzí zní. Člověk je z krve.

Sketa Fotr /20:00 Sladovna

Legenda country-punku z Prahy.

Lazer Viking /22:00 Sladovna

Lazer Viking dává po dvaceti letech sbohem kytarám a pouští se do objevování taneční hudby. Nové desce Tunnel Vision, oceněné cenou Apollo za desku roku a cenou Anděl za videoklip, vévodí masivní basové linky jako vystřižené z nejobskurnějších hitů italo-diska, repetitivní proto-techno diktát bicích automatů a odzbrojující nostalgie osmdesátkových refrénů. Vikingův ryze písničkářský cit pro vyprávění těch nejtesknějších příběhů navíc s popovým zvukem ještě nabírá na naléhavosti. Ať už tedy preferujete Dancing On My Own nebo Dancing With Tears In My Eyes, na Tunnel Vision si přijdete na své.

I dance like this (Cyril Kaplan solo) /24:00 Sladovna

Cyril Kaplan, bubeník a producent (Vložte kočku, Kaplan Bros., Murals), vystupuje i jako DJ pod hlavičkou I Dance Like This. V jeho setu můžete potkat cokoliv od tekkna přes hity elektronické scény přelomu století po současnou alternativní elektronickou a rockovou scénu. Rozmanitý materiál propojuje tanečně laděný live mix.