Místo konání

Křič Fest se koná v areálu pivovaru v obci Chříč vzdálené necelých 24 km od Rakovníka, 50 km od Plzně a 90 km od Prahy (GPS 49.9714253N, 13.6480278E)

Hlavními spojnicemi k místu jsou silnice č. 27, R6 a dálnice D5. Přiblížit se můžete i po vodě - 5 km vzdálené Berounce, kolmo či pěšky.

Vstup do festivalového areálu je přímo z Chříčské návsi.

V obci najdete jeden funkční obchod, zámek a kostel.

Festivalový autobus

S ohledem na náročnou dostupnost Chříče hromadnou dopravou pro Vás zajistíme ve spolupráci s občerstvovnou Knihkopec speciální festivalový autobus. Tentokrát pojede z Prahy přes Kařez do Chříče. Ten vás v sobotu pohodlně dopraví k pivovaru a v neděli vyrazí zpět po stejné trase. Informace najdete na facebooku.

Doprava na místo

Pojedete-li k nám autem, můžete zaparkovat na návsi. V rámci areálu je jen pár parkovacích míst, které jsou určena pro účinkující a zázemí festivalu.

Ideální spojení ve směru z Prahy: dálnice D5, exit 41 (Cerhovice), dále po silnici 235 směr Zbiroh - Mlečice, 233 směr Zvíkovec a po přejezdu řeky po 201 do Chříče nebo po R6 směr Kladno, exit 32 (na Rakovník), dále po silnici 237, odbočte na 233 a za Rakovníkem po 229 směr Zavidov. Ve Všesulově odbočte směr Šípy, Chříč.

A z Plzně: silnice č. 27 směr Kaznějov - Plasy - Kralovice; dále po 229 na Kožlany - na konci obce najdete již odbočku na Chříč.

Okolí Chříče je malebné a přímo vybízí k cestě na kole. Vstup do areálu s kolem je povolen, doporučujeme však kola zamykat, nebudou hlídaná. Pro pěší turisty doporučujeme vyrazit z Rakovníka po červené a následně zelené značce. Cestou Vás čeká hrad Krašov a krásné údolí Javornice. Až dorazíte na festival budete mít v nohou 24km a ideální chuť na pivo. Do Rakovníka se dostanete pohodlně vlakem či autobusem. Kratší cestu můžete pěšky podniknout ze Všesulova (13km) po žluté, červené a zelené značce.

Možnost přespání

Své spacáky a karimatky si můžete rozložit na půdě sladovny, která hravě pojme několik desítek návštěvníků. Dostatek místa pro vlastní stany najdete také v pivovarské zahradě. V obci se nenachází žádný penzion, či jiné ubytovací zařízení. Přespání na půdě i v zahradě je zdarma. Apelujeme na návštěvníky, aby nenechávali osobní věci bez dozoru.

Areál

Kromě hudebního a divadelního programu, který se bude odehrávat na několika scénách - v pivovarské zahradě, barokní sladovně a škole Pivoňka, se můžete těšit na řemeslné tržiště, přednášku, výstavu, program pro děti a komentované prohlídky pivovaru.

Na místě se budete moci občerstvit na třech barech, které budou otevřeny až do noci a na nedělní ráno je pro Vás opět přichystáme snídaňový all-you-can-eat. Po celou sobotu bude k dispozici teplá i studená kuchyně, bezmasá jídla nevyjímaje. Samozřejmostí je sociální zázemí v podobě jednoduchých umývárek, mobilních záchodů a několika splachovacích WC. Sprcha v místě bohužel není, nicméně řeka je od Chříče nedaleko.

Mapa

Vstupné

 • 200,- základní vstupné
 • 100,- důchodci a děti samostatně chodící (do 14 let)
 • 500,- rodinné vstupné (2+3)

Vybrané prostředky ze vstupného slouží k zajištění průběhu festivalu a k podpoře sociálního podniku Pivovar Chříč.

Výlety do okolí

Pokud si chcete užít v kraji celý víkend, doporučujeme několik míst, které stojí za to navštívit:

 • Zřícenina hradu Krašov, z Chříče necelých 10km pěšky ,
 • podobně vzdálený hrad Krakovec,
 • Ptyč - nepřístupná stavba pro milovníky megalomanských betonových objektů, jež je opředena tajemstvím o její skutečné funkci,
 • muzeum Mariánská Týnice s kostelem Zvěstování Pany Marie a výzdobou od Santiniho,
 • klášter v Plasích,
 • zámek Slabce či kostel sv. Petra a Pavla v Dolanech u Hlinců,
 • z výletů do přírody pak údolí Javornice, či Skryjská jezírka,
 • a další - využít můžete např. plánovač na Mapy.cz.