Divadla

ÚSTAV ÚŽASU

Je zastřešující hlavičkou rozličných aktivit Jakuba Folvarčného a jeho přátel. Jakub Folvarčný je básník, dramatik, režisér, zpěvák a herec v jedné osobě, který žije a tvoří na volné noze. Výsledkem jeho tvorby jsou divadelní představení pro dospělé i pro děti, písně a skladby, scénické básně, divadelní a básnické improvizace, televizní scénáře. Můžete jej znát z divadel Alfred ve dvoře, Ponec nebo Potrvá, ze scény české Slam Poetry, z kapely Střídmí klusáci v kulisách višní, z festivalu Vyšehrátky a z mnoha jiných míst, kde hrál některé ze svých představení překračujících žánry a věkové rozdíly.

V rámci letošního Křič Festu budete moci shlédnout dvě představení pro malé i velké diváky: “Vlk a hlad” a “Cirkus prdítko”

Buchty a loutky: Kocour v botách

Protřelý a úspěšný loutkoherecký soubor se zázemím ve Švandově divadle na Křič fest tentokrát přiveze svou osobitou adaptaci klasické pohádky Kocour v botách:

Žili byli tři bratři a tatínek jim nechal dědictví... Nejstarší syn dostal mlýn, prostřední peníze a nejmladší, hm, na toho zbyl jen kocour. Cha chá, jen obyčejný kocour? Ale pozor, on tak docela obyčejný není, on totiž mluví! A dokáže taky ledacos vymyslet a zařídit, třeba princeznu nebo... Nevěříte? Tak se přijďte podívat!

STŘÍDAVĚ HRAJÍ: Zuzana Bruknerová, Vít Brukner, Radek Beran, Marek Bečka a Lukáš Valiska REŽIE: Buchty a loutky pod vedením Marka Bečky DRAMATURGIE: Buchty a loutky pod vedením Kateřiny Schwarzové VÝPRAVA: Robert Smolík VÝROBA LOUTEK: Tereza Magnan a Štěpán Pěnka HUDBA: Vít Brukner